Kongres Innowacyjnej Gospodarki

Wydarzenie mające na celu stworzenie otwartej platformy wymiany opinii pomiędzy wszystkimi uczestnikami-beneficjentami proinnowacyjnych działań w naszym kraju, która posłuży do wypracowania konkretnych rozwiązań, przyspieszających proces transformacji polskiej gospodarki w kierunku modelu innowacyjnego.

W ciągu czterech edycji Kongresu naszymi gośćmi byli wybitni przedstawiciele świata biznesu, nauki i polityki, m.in.: Bronisław Komorowski, Marek Belka, Michał Boni, Jerzy Hausner, Marcin Korolec, Janusz Lewandowski, Waldemar Pawlak, Bożena Lublińska-Kasprzak, Michał Kleiber, Maria Siemionow, Aleksander Wolszczan, a także największych innowacyjnych firm takich jak ORANGE, PGNiG, AREVA, Medtronic, Citi Handlowy, PKO Bank Polski czy PKN Orlen.

Gośćmi specjalnymi byli m.in. Francis Fukuyama, laureat Nagrody Nobla Joseph E. Stiglitz oraz Charles Landry.

Podczas ostatniej edycji, której hasłem było: „Konkuruj. Mierz wysoko. Wygrywaj!”, w ciągu dwóch dni odbyło się 12 paneli dyskusyjnych, w których udział wzięło ponad 80 wybitnych przedstawicieli nauki, biznesu i polityki. W Centrum Nauki Kopernik odwiedziło nas około 700 gości, a poprzez portal Onet Biznes i Biznes.pl oglądało nas 35 000 internautów.

Po raz kolejny honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Co roku przy okazji Kongresu przygotowywane i publikowane są raporty na temat stanu polskiej gospodarki, po II Kongresie na ręce Pana Prezydenta złożony został dokument, zawierający rekomendacje i wskaźniki dla obszaru innowacyjnej gospodarki, dyskusja na ten temat była kontynuowana podczas III Kongresu. W roku 2013 prezentacja raportu na Kongresie została poprzedzona debatą nad nim z udziałem Prezydenta RP, Pana Bronisława Komorowskiego.

Historia Kongresu

I Kongres Innowacyjnej Gospodarki

I Kongres Innowacyjnej Gospodarki miał na celu stworzenie platformy wymiany idei związanych z rozwojem innowacyjnej gospodarki w Polsce, w której uczestniczyli czołowi przedstawiciele świata nauki, polityki, biznesu oraz mediów. Ideą Kongresu była koncepcja sprawnego państwa wykorzystującego narzędzia nowoczesnej komunikacji z obywatelem oraz nowoczesnej gospodarki wspierającej rozwój innowacyjnego biznesu.


Dowiedz się więcej

 

II Kongres Innowacyjnej Gospodarki

II Kongres Innowacyjnej Gospodarki, który odbył się w czerwcu 2011r. w Centrum Nauki Kopernik i przebiegał pod hasłem „Innowacyjni ludzie – Innowacyjna Gospodarka” okazał się wielkim sukcesem w wymiarze merytorycznym i medialnym. Zgromadzenie czołowych polityków oraz ekspertów, naukowców i przedstawicieli biznesu, jak również gości zagranicznych spowodowało, że wydarzenie to uznane zostało przez wielu gości za unikatowe w skali naszego kraju.


Dowiedz się więcej

III Kongres Innowacyjnej Gospodarki

W dniach 24-25 maja w Centrum Nauki Kopernik odbył się III Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Hasłem tegorocznej edycji było: „Innowacyjność – jak to robią inni? Uczmy się od najlepszych!”.


Dowiedz się więcej

 

IV Kongres Innowacyjnej Gospodarki

W dniach 25-26 czerwca w Centrum Nauki Kopernik odbył się IV Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Hasłem tegorocznej edycji było: „Konkuruj. Mierz wysoko. Wygrywaj!”.


Dowiedz się więcej

Relacja z Kongresu

V Kongres Innowacyjnej Gospodarki

W dniach 16-17 czerwca w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie odbył się V Kongres Innowacyjnej Gospodarki.


 Zobacz relację

Struktury

Komitet Honorowy

Więcej

Rada Programowa

Więcej

Komitet Organizacyjny

Więcej

Innovatica

Nieodłącznym elementem Kongresu Innowacyjnej Gospodarki są Nagrody Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w dziedzinie innowacji – „INNOVATICA”. Nagrody przyznawane są najlepszym menedżerom oraz firmom, instytucjom, produktom, usługom, które są liderami w dziedzinie innowacji.

Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za osiągnięcia w dziedzinie innowacji w polskiej gospodarce przyznawana jest w następujących kategoriach:

  • innowacyjnej firmy / uczelni / organizacji,
  • innowacyjnego rozwiązania,
  • osobistości innowacyjnej.

Oceny zgłoszonych wniosków dokonuje Kapituła powołana przez Prezesa KIG p. Andrzeja Arendarskiego, ona również decyduje o przyznaniu nagród.

 

Szczegóły dotyczące nagrody

 

zdjecie_nagroda_innovatica